Op dinsdag 20 mei a.s. organiseren de Protestantse Gemeente Laren-Eemnes (PGLE) en de Larense Boekhandel een bijzondere avond. Schrijver Onno Blom geeft samen met zijn vader, historicus Hans Blom, een lezing over het boek ‘Oorlogsduif’, een familiekroniek.
In ‘Oorlogsduif’ vertelt Onno Blom voor het eerst over de levendige maar beladen geschiedenis van het oorlogsverleden dat de Haagse familie Blom tijdens de Tweede Wereldoorlog uiteen dreef: Jan, de vader van Hans en de opa van Onno, zat in het verzet, terwijl de rest van de familie, Jans ouders en zijn zeven broers en zussen lid waren van de NSB. Het was geen geheim verleden maar wel een verborgen verleden.
Want de Blommen zwegen. Totdat Onno besloot het zwijgen te doorbreken. In deze lezing zullen vader en zoon ingaan op de inhoud van het boek waarbij de symboliek van de vredesduif centraal staat.
Onno Blom (1969) is schrijver, documentairemaker, literair criticus en gelauwerd biograaf van Jan Wolkers. Hans Blom (1943) is historicus en voormalig directeur van het Niod (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies, een nationaal en internationaal expertisecentrum voor interdisciplinair onderzoek naar de geschiedenis van wereldoorlogen, grootschalig geweld en genociden, en de maatschappelijke uitwerking daarvan).
Gezien de verwachte interesse in deze lezing is vooraf aanmelden noodzakelijk. Dat kan via e-mail: winterprogramma@pglaren-eemnes.nl
Datum, tijd en plaats: dinsdag 20 mei van 19.30 - 21.00 uur in de Johanneskerk aan de Naarderstraat 5
in het centrum van Laren. Bij binnenkomst koffie of thee. Na afloop een glas bij nabespreking en ontmoeting en gelegenheid om het boek te kopen. De toegang is gratis, maar een bijdrage in de kosten is zeer welkom. Dat kan bij de uitgang in de collecteschaal of met een pinpas.