Langs de Westzeedijk in Muiden kunnen fietsers en wandelaars genieten van een 100 meter lang gedicht dat tijdelijk te zien is. "(Waar) de beste stuurlui aan wal staan te kijken, polderen wij ons rijk dankzij de dijken", aldus een deel van het gedicht. Het Dijkgedicht 2022 van cabaretier Freek de Jonge is een ode aan de Nederlandse dijk en zal zolang het droog blijft op het fietspad te zien zijn.

Met het gedicht hoopt het Waterschap het bewustzijn van het belang van de dijken te vergroten. "Zonder dijken en gemalen zouden grote delen van Nederland regelmatig en sommige delen zelfs permanent onder water staan”, legt Peter Smit van het Waterschap uit. Het Waterschap daagde Freek de Jonge uit om dat belang in een gedicht te vatten.
Gedicht 'Vindingrijk'
waar de visser bot vangt de koe een haas
de beste stuurlui aan wal staan te kijken
polderen wij ons rijk dankzij de dijken
de zee werd meer maar ook minder helaas
de koningin van het vindingrijk
komt om een zondvloed te voorkomen
rivieren traag door laagland laten stromen
niet meer weg met een vinger in de dijk
De actie, waaronder het kalken van het gedicht langs de dijk, is deels opgezet om aandacht te vragen voor de Waterschapsverkiezingen volgend jaar maart. Het gedicht is tegen die tijd waarschijnlijk niet meer te bewonderen in Muiden; afhankelijk van het weer zal de verf ongeveer een week te zien zijn. Het gaat namelijk om biologisch afbreekbare verf, zodat de actie geen effect heeft op de omliggende natuur.