ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Kunstveiling Zuydwal Veilingen | NH Gooi
  • Maandag 17 november 2014
  • Regio Laren
Portret van Beatrix (Andy Warhol)

Schilderijen, tekeningen, bronzen, zilver en porselein. Op maandag 17 november veilt Zuydwal Veilingen een afwisselende en mooie verzameling kunst in het Brinkhuis in Laren. Op zaterdag 15 en zondag 16 november tussen 11.00 en 17.00 uur, kunt u de collectie bekijken in het Brinkhuis. Maandag 17 november start de veiling om 19.30 uur. Op deze veiling komen interessante werken onder de hamer. Werken van bekende kunstenaars waaronder Andy Warhol, Cornelis Vreedenburgh, Willem Dooijewaard, Eugène Brands, Klaas Gubbels, Jan Cremer, Louis Saalborn, Jan Sluijters, Leo Gestel en een collectie tekeningen van de rastekenaar Cees Bantzinger. Maar ook werken van kunstenaars van minder faam maar vaak net zo interessant. Ook deze veiling zeldzaam Amstel porselein en een bijzonder zilveren theeservies van de Oostenrijkse ontwerper Gustav Beran (1912-2006) dat in 1937 werd ingezonden door de zilverfabriek Van Gerritsen en Van Kempen uit Zeist voor de Exposition Internationale des Arts et Techniques in Parijs. In 1985 maakte de Amerikaanse kunstenaar Andy Warhol de serie ‘Reigning Queens’ waaronder een portret van Koningin Beatrix. De te veilen zeefdruk met ‘diamond dust’ behoort tot de Royal Edition. De veelzijdige en kleurrijke kunstenaar Jan Cremer laat keer op keer van zich horen. De vrolijke olieverf van Tulipes rouges is een voorbeeld van typische Hollandse onderwerpen waarmee hij beroemd is geworden. Dit jaar is het 100 jaar geleden dat Cees Bantzinger (1914-1985) werd geboren. Er zijn tentoonstellingen in het Van der Togtmuseum in Amstelveen en het Persmuseum in Amsterdam geweest. Als kunstenaar-verslaggever werd hij geroemd om zijn uitzonderlijke tekentalent. Zijn rake tekeningen in het Parool, De Groene en Elsevier over het theater, de rechtbank en reizen waren heel geliefd. De collectie van ruim 50 werken is afkomstig van een bewonderaar van Bantzinger. De kunstenaar Klaas Gubbels (1934) is onlosmakelijk verbonden met de koffiepot, de stoel en stillevens. De koffiepot, het fruitstilleven en de rode kan zijn stuk voor stuk aantrekkelijke werken. Niet voor niets is zijn werk erg geliefd en opgenomen in vele museale, particuliere en bedrijfscollecties. Heel interessant zijn de tuinontwerpen van de Larense tuinarchitecte Jeannette van Zijdveld (1875-1958). Als een van de eerste vrouwelijke tuinarchitecten runde zij haar kwekerij Standelkruid in Laren. Ze ontwierp tuinen in Laren en Blaricum. Waaronder voor de heer Eeuwens aan de Eemnesserweg in Blaricum en voor landgoed Dennenoord in Laren. De ontwerptekeningen zijn uniek en een belangrijk document voor de Nederlandse tuingeschiedenis. Waar eens haar kwekerij stond staat nu de Gooische School. Jeannette van Zijdveld woonde samen met de kinderboekenillustratrice Nelly Spoor (1885-1950). De silhouettetekeningen van Nelly Spoor worden alom geroemd. Tekeningen van sprookjes, telrijmpjes, eenden en kinderliedjes worden geveild. Dit is slechts een greep uit het brede aanbod. Volg ons op facebook en kijk regelmatig op onze website www.zuydwalveilingen.nl Kijkdagen 15 en 16 november van 11-17 uur Veiling 17 november om 19.30 uur Locatie: Brinkhuis Brink 29, Laren Onlincatalogus www.zuydwalveilingen.nl

Kennismaken?

Wil je radio, tv of podcasts maken, techniek leren of je marketingskills inzetten? Meld je aan en we nemen persoonlijk contact met je op voor een kennismaking!

Bekijk vacatures

  Beelden uit 't Gooi

Meer beelden

Jouw foto hier? Mail naar beelden@nhgooi.nl!

  Nu op NH Gooi Radio

Daarna:
  • NH Gooi Chill | Vandaag om 23:00.
  • Ballads & easy-listening muziekmix en regionieuws.
  • NH Gooi Chill | Morgen om 00:00.
Net gemist?

Kleurenradio

Vandaag om 19:00.

Terugluisteren