ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Fragment gemist | NH Gooi

Fragment gemist

NH Gooi Spreekuur

← Toon alles Programmainfo

  • Hoge bloeddruk blijft wereldwijde sluipmoordenaar, bewustwording hard nodig

    NH Gooi Spreekuur

     Ieder jaar op 17 mei is het Internationale Hypertensie Dag. Op deze dag wordt wereldwijd aandacht gevraagd voor hoge bloeddruk en de risico’s daarvan. Dit jaar draait alles om samen actie ondernemen: van mensen en zorgverleners tot overheden en zorgsystemen.

    Hypertensie wordt ook wel (en niet voor niets) de ‘stille moordenaar’ genoemd. De aandoening geeft vaak geen klachten, maar vergroot het risico op hart- en vaatziekten, beroertes, nierfalen en zelfs dementie aanzienlijk. Wereldwijd leven naar schatting 1,4 miljard mensen met hoge bloeddruk, terwijl slechts een minderheid deze goed onder controle heeft.

    Vroege opsporing, regelmatige controle en een gezonde leefstijl - inclusief maatregelen zoals minder zout, meer beweging en stoppen met roken - kunnen veel gezondheidsproblemen voorkomen. 

    In Spreekuur praten we over de stand van zaken in Nederland en wereldwijd, en over de vraag hoe we hypertensie beter kunnen voorkomen, opsporen en behandelen. En dat doen we met Prof. Dr. Pieter Willem Kamphuisen, Internist - vasculair geneeskundige bij Tergooi mc.

     

  • Hoe ga je verstandig met de zon om?

    NH Gooi Spreekuur

    Dermatologen merken nog steeds veel misverstanden over hoe je verstandig met de zon omgaat. De kennis over dit onderwerp en de bewustwording hierover kan echt flink beter.  We praten hierover met Dr. Mr. Laura Kienhorst, dermatoloog verbonden aan het Tergooi MC in Hilversum.

  • Ziekenhuiszorg voor ouderen verschuift: minder behandelen, meer begrijpen

    NH Gooi Spreekuur

    Ziekenhuiszorg voor ouderen verschuift: minder behandelen, meer begrijpen

    Waar de zorg voor ouderen vroeger vaak plaatsvond binnen de muren van instellingen, ligt de nadruk tegenwoordig steeds meer op zelfstandigheid, kwaliteit van leven en zorg dicht bij huis. Tegelijkertijd hebben medische vooruitgang, technologische innovaties en een groeiende groep kwetsbare ouderen het vak complexer en veelzijdiger gemaakt. Bij Spreekuur praten we vandaag met Carolien van Rees, klinisch geriater. Na een lange en indrukwekkende loopbaan heeft Carolien afscheid genomen van een vakgebied dat de afgelopen decennia ingrijpend is veranderd.                                  In dit interview blikken we met Carolien terug op deze ontwikkelingen, de uitdagingen van vandaag en de toekomst van de geriatrie.

     

  • Plants for Health

    NH Gooi Spreekuur

    Er is steeds meer aandacht voor een gezonde leefstijl en goede voeding. Beide vormen de basis voor een energiek leven en verkleinen de kans op chronische ziekten.

    We praten met Wendy Walrabenstein, PhD over haar onderzoek rondom plantaardige voeding maar ook de combinatie met beweging, slaap en ontspanning. En over de toepassing van deze levenstijl middels haar organisatie Plants for Health

  • Het gevaar en het voorkomen van tekenbeten.

    NH Gooi Spreekuur
     In 2025 werden er bijna 10800 tekenbeten gemeld op Tekenradar.nl. Met een toename van 41 procent zijn dat een stuk meer meldingen dan het jaar ervoor. Het is zelfs het hoogste aantal tekenbeetmeldingen in vijf jaar. Reden voor de Lymevereniging en de Stichting Tekenbeetziekten om tijdens een toernee door Nederland meer informatie te geven over het voorkomen van tekenbeten en de ziekte van Lyme.
     
  • LoveLife Run Hilversum

    NH Gooi Spreekuur

    Op 7 juni 2026 vindt in Hilversum de derde editie van de LoveLife Run plaats. Tijdens dit bijzondere evenement rennen of lopen (ex-)kankerpatiënten samen met hun naasten en zorgverleners 5 kilometer om geld op te halen voor kankeronderzoek: en dat is hard nodig. Nog steeds krijgen zo'n 14 mensen per uur de diagnose kanker, dat zijn meer dan 300 mensen per dag. We weten dat onderzoek werkt; de kans dat iemand vijf jaar na diagnose nog leeft is in de afgelopen vijftig jaar met maar liefst 90% gestegen. We zijn er alleen nog niet. 

    Het is een evenement vol emotie, doorzettingsvermogen en verbondenheid. Een onmetelijke prestatie. Ze gaan dan ook 12 weken lang in training om de finish te kunnen halen. Een gespecialiseerde trainer helpt hen hierbij. Hun inzet, hun verhalen maken de LoveLife Run zo bijzonder.  We spreken hierover met Hélène van Meir, gynaecoloog bij Tergooi, en Francis Minnema, deelneemster aan de LoveLife Run. Waarom zetten zij zich hiervoor in, en wat maakt dit evenement zo waardevol voor patiënten én zorgverleners?

     

  • Gezonder Vooruit

    NH Gooi Spreekuur

    Samen met Marijntje Wetzels, lid Raad van Bestuur, en Bas Roukema, KNO-arts en programma leider, bespreken we het Tergooi Medisch Centrum strategie programma “Gezonder Vooruit”.

    Dit programma gaat onder meer over het anders organiseren van zorg, meer aandacht voor preventie en gezondheid, digitalisering en samenwerking in de regio om de zorg toegankelijk te houden.

  • Blaaskanker: diagnose en mogelijke behandeling

    NH Gooi Spreekuur

    Een gesprek met Uroloog Flip Jansen van Tergooi MC over blaaskanker. Hoe het ontstaat en wat je kan doen om het risico erop te verkleinen Ook legt hij uit wat de  eerste signalen zijn en wanneer je naar de huisarts moet. Blaaskanker is vaak goed te behandelen, maar soms zijn meerdere ingrijpende behandelingen nodig. Flip Jansen legt uit wat de verschillen zijn, hoe het onderzoek verloopt en wat die mogelijke behandelingen zijn. Ook wordt toegelicht wat de invloed kan zijn op het dagelijks leven van de patiënt en welke nazorg Tergooi MC daarbij kan bieden.