ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Bomenstrijd in Hilversumse Sterrelaan beslecht; één boom extra terug | NH Gooi

Bomenstrijd in Hilversumse Sterrelaan beslecht; één boom extra terug

  • Maandag 04 december 2023 om 10:27
  • Petra de Beij

De rioleringswerkzaamheden in de Hilversumse wijk De Boomberg lopen opnieuw uit. Wel kan een groot deel van de eeuwenoude bomen in de Sterrelaan, die weg moeten om de werkzaamheden te kunnen verrichten, worden behouden. Voor de bomen die gerooid worden, kan één boom extra terug worden geplant. Dat meldt de gemeente Hilversum.

Idefix als symbool voor bomenstrijd
Idefix als symbool voor bomenstrijd|NH Gooi

Al ruim vijf jaar duurt de gigantische klus, waarbij alle rioleringen en de wegen in de Hilversumse wijk moeten worden vervangen. Een van de grootste obstakels bij de werkzaamheden is de Sterrelaan, waar aan weerszijden bomen staan die soms wel meer dan honderd jaar oud zijn. Bewoners uit de straat kwamen in opstand en plaatsten bordjes bij de te rooien bomen om hun ongenoegen te uiten.

Idéfix, de hond van stripfiguur Obelix die van bomen houdt, werd het symbool van de actie tegen het weghalen van de bomen. Als zijn oersterke baasje Obelix een boom velt, gaat Idefix huilen. 

Bomen in slechte staat moeten worden gerooid
Bomen in slechte staat moeten worden gerooid|NH Gooi

Vragen in de raad door GroenLinks en gesprekken met de bewoners leidden tot diverse scenario's om het probleem op te lossen. Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat een aantal bomen in de straat moet worden gekapt vanwege een slechte conditie. Wel blijft een groot deel behouden. "Om de nieuwe bomen goed te kunnen laten groeien, moet er ondergronds ruimte gemaakt worden in de smalle straat. Daarvoor moeten er kabels en leidingen worden verlegd."

In januari worden de bewoners van Sterrelaan geïnformeerd over de nieuwe planning van de werkzaamheden in hun straat door de gemeente.