ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Hilversum getroffen door ontslagronde bij Nike: onbekend aantal banen op de tocht | NH Gooi

Hilversum getroffen door ontslagronde bij Nike: onbekend aantal banen op de tocht

  • Donderdag 06 juni 2024 om 10:40 | bijgewerkt: om 11:10 uur
  • Gooise streekredactie

Sportmerk Nike gaat een nog onbekend aantal banen schrappen op het Europese hoofdkantoor in Hilversum. Dat gebeurt als onderdeel van wereldwijde bezuinigingen bij het van oorsprong Amerikaanse bedrijf.

Nike-hoofdkantoor Hilversum
Nike-hoofdkantoor Hilversum|ANP

Nike is een belangrijke werkgever in Hilversum. Op het kantoor aan de rand van Hilversum werken meer dan 2.000 mensen. 

De sportgigant ontslaat wereldwijd ongeveer 2 procent van het personeelsbestand. Daarmee wil het bedrijf zo'n 1,8 miljard euro aan kosten besparen. Een voorbeeld: op het Amerikaanse hoofdkantoor werden onlangs zo'n 750 medewerkers ontslagen. 

Belangrijk voor Hilversum

De aanwezigheid van het Europese hoofdkantoor van Nike is belangrijk voor Hilversum. Niet alleen als werkgever, maar sinds de komst van Nike heeft het Arenapark als bedrijvenpark een ware metamorfose ondergaan.

De komende jaren staat er nog meer op stapel met Nike als een van de belangrijkste hoofdrolspelers. Het huidige bedrijvenpark moet het 'sporthart' van Hilversum gaan worden en zo moet er bijvoorbeeld ook een hotel komen dat met name bedoeld is voor de werknemers en gasten van het sportmerk.

Of deze ontslagronde gevolgen heeft voor deze plannen is onduidelijk.