De regiogemeenten, waaronder Huizen, Blaricum, Eemnes en Laren, gaan een werkgeversserviceteam oprichten. Dat gaat mensen die het moeilijk hebben op de arbeidsmarkt aan een echte baan helpen. De regiogemeenten en de Tomingroep hebben hierover een overeenkomst getekend. Daarin spreken ze af jaarlijks zo’n 900 mensen te scholen en te begeleiden om ze zo zelfstandig mogelijk op de arbeidsmarkt te laten functioneren.
Veel werkgevers in de regio zoeken al naar mogelijkheden om mensen met een arbeidsbeperking aan het werk of aan een werkervaringsplek te helpen. De gemeenten ondersteunen hen daarbij met onder andere loonkostensubsidie, no risk polis, begeleiding op de werkvloer en hulp bij het regelen van eventuele werkplekaanpassingen.
Het Werkgeversserviceteam adviseert en begeleidt werkgevers bij de aanvraag en inzet van deze instrumenten. Bij het Werkgeversserviceteam is een groot aantal gemotiveerde werkzoekenden bekend. Die krijgen hulp bij het vinden van werk dat aansluit bij wat zij kunnen en leuk vinden. Dit geldt ook voor werkzoekenden met een arbeidsbeperking.