Het weekend staat voor de deur. Tijd om erop uit te trekken. Wat is er zoal te doen in het Gooi? Onze redactie koos een aantal evenementen uit die je misschien interessant vindt.
Surfles voor beginners
Altijd al eens willen leren windsurfen? De Surfclub Gooimeer organiseert een zogenaamde opstapdag. Ook niet-leden van de surfclub zijn van harte welkom. En mocht er een bui vallen? Geeft niet, nat word je toch!
Zondag 25 mei vanaf 13:00 uur. Meer informatie: surfclub.nl
Hilversum Denkt
Het jaarlijkse evenement Hilversum Denkt vindt dit jaar sinds lange tijd weer plaats in de Hilvertshof. Hilversum Denkt is een initiatief van de gezamenlijke denksportverenigingen van Hilversum en de gemeente.
Uiteraard zijn de bekendste denksporten vertegenwoordigd: schaakcoryfee Hans Böhm speelt een simultaanpartij schaken en topjeugdspeler Daniël Boxum doet hetzelfde bij het dammen.
Maar er is ook aandacht voor Go, Othello of Mahjong, je kan leren een Rubik's Kubus op te lossen van de Hilversumse oud-wereldrecordhouder of je hersens stukbijten op een van de diverse draaipuzzels.
Zaterdag vindt alweer de derde editie van het Opwaarts Upcycle Festival plaats. Meubelmakers en andere creatievelingen geven afgedankte spullen een tweede leven en je kan je kapotte apparaat laten repareren bij het Repair Cafe. Ben je toe aan nieuwe kleding maar zit je kledingkast overvol? Je kan ook je kleding komen ruilen of kleine reparaties laten uitvoeren.
Zaterdag 24 mei vanaf 10:00 uur. Lees hier ons artikel of luister het interview met organisator Daan van Alkemade terug:
Tijdens de Week Zonder Afval organiseert Opwaarts het Upcycle Festival in Hilversum. Initiatiefnemer Daan van Alkemade laat samen met andere makers zien hoe afval verandert in iets waardevols – van meubels tot kleding en ook lampen. We spreken hem over zijn drijfveren en het belang van hergebruik.
Meer tips?
Kijk in onze regioagenda voor meer tips. Weet je nog een leuk evenement dat er niet bijstaat? Meld het aan onze redactie op info@nhgooi.nl.