ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Uitleg over 'de wondere wereld' van afval in Eemnes | NH Gooi

Uitleg over 'de wondere wereld' van afval in Eemnes

  • Vandaag om 14:01
  • Claudie Bolster (NH Gooi)
Gooise huishoudens moeten plastic afval nog zeker paar jaar zelf scheiden
Gooise huishoudens moeten plastic afval nog zeker paar jaar zelf scheiden
EEMNES - Waar gaat al het ingezamelde afval van alle huishoudens naartoe? Waarom moet het afval worden gescheiden? Dit soort vragen zijn actueel in Eemnes. Het dorp moet per 1 januari 2027 naar een andere inzamelaar. De politiek moet hierin een keuze maken.
Daarom houdt de bibliotheek een speciale ochtend over vuilnis. Onder de noemer: Een inkijk in de wondere wereld van het afval. Adviseur Jaap Jan van Ingen van Wasteview doet het woord.
De themabijeenkomst is ook bedoeld voor de andere BEL-gemeenten. Wat hier speelt het onderwerp net zo goed. "Afval wordt vanwege stijgende belastingen en arbeidskosten steeds duurder. Daarmee wordt het scheiden van afval nóg belangrijker. Duurzamer kan zo hand in hand gaan met het verminderen van kosten", zo stelt de bieb.
Het themacafé is op 6 november aan de Noordersingel in Eemnes.