Nederlandse Jeugd Kampioenschappen op de Wolfskamer
NSkiV/Lucia Franse
HUIZEN - Afgelopen zaterdag was het Nederlands Jeugd Kampioenschap alpineskiën op de Wolfskamer in Huizen, die dit jaar haar vijftigste jubileum viert. Bijna 250 deelnemers stonden op de latten. De skiërs van de Wolfskamer hebben acht gouden medailles binnengesleept.
Het is voor het eerst in tien jaar dat het Nederlands Jeugd Kampioenschap N(J)K naar het Gooi komt. Voorzitter Coen Huson kon zijn geluk niet op dat de Wolfskamer uitgekozen was. "Het is net als de Olympische Spelen, dus elke club komt met een ‘bid’ waarom ze het willen organiseren", vertelt Huson. "Dat ze hier voor echte prijzen en kampioenschappen mogen strijden is prachtig."
De skiërs van de skiclub uit Huizen hebben goede zaken gedaan. In totaal zijn er acht titels en achttien podiumplekken binnengehaald. Luna Mutsaers (U12) en Aaron Hemmes (U14) uit Hilversum stonden ook op de hoogste trede. "Je hoopt altijd een beetje op een thuisvoordeel", zegt voorzitter Coen Huson grappend. "Elke slalom is natuurlijk anders, om het zo eerlijk mogelijk te houden. Maar ze kennen de banen natuurlijk goed."
Deelnemers staan klaar voor hun afdaling|NSkiV/Lucia Franse
Rolls Royce
Het ging niet allemaal vanzelf. Een week voor de wedstrijden ging het tijdsdisplay kapot. "Die was oud en kon alleen de tijden weergeven. De nieuwe is volledig digitaal en daarop kun je alles zien. Van tijden tot live standen en rugnummers", aldus Huson.
"Het is echt de Rolls Royce onder de borden: andere clubs hebben al aan ons gevraagd waar we hem vandaan hebben", vertelt de voorzitter met trots. Het bord, dat uit de Alpen moest komen, was één dag voor de wedstrijden aangekomen.
Daarbij moest voor een juiste voorbereiding baan drie verlengd worden en werd er een tijdelijke tribune opgetakeld. "Zo’n grote landelijke wedstrijd heeft best wat voeten in de aarde", aldus Erik Fenijn, ‘chief of race’.
Burgmeester Ferraro geeft het startschot|NSkiV/Lucia Franse
Springlevend
Burgemeester Serge Ferraro gaf het startsignaal voor de eerste skiërs. "Ik ben onder de indruk van al het talent dat hier vandaag strijdt om het podium", aldus Ferraro. "Deze sport vereist niet alleen souplesse, maar ook ontzettend veel durf om maximaal risico te nemen en de snelste tijd neer te zetten."
Clubmanager Edwin Spitsbaard en voorzitter Coen Huson zien dat de sport nog springlevend is. "Het is echt een promotie voor het skiën in het midden van ons land, waar je moet opboksen tegen het voetbal", vertelt Huson. De dag na het N(J)K was de open dag op de ski-club. "Die is echt ontzettend goed bezocht", aldus Spitsbaard. "Dit laat zien dat de belangstelling voor de sport onverminderd groot is, en dat mensen willen investeren in hun skivaardigheid."