ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Nieuwe buurtbus moet schakel zijn tussen jong en oud in Hilversum | NH Gooi

Nieuwe buurtbus moet schakel zijn tussen jong en oud in Hilversum

  • Vandaag om 14:18
  • Elsa Poorthuis (NH Gooi)
Opening Buurtbus door wethouder van Voorden
Opening Buurtbus door wethouder van Voorden NH Gooi
HILVERSUM - Wethouder Gerben van Voorden opende vandaag bij het Cruyff Court in Hilversum-Noord de nieuwe buurt- en jongerenbus. Hilversummers waren uitgenodigd om bij het feestelijke gebeuren te zijn.
“De Buurtbus is een mobiel buurthuis waarmee we onder andere jongeren op straat opzoeken,” vertelt Idsert Wouda van welzijnsorganisatie VersaWelzijn enthousiast. De jongerenwerker is voorafgaand aan de feestelijke opening van de buurtbus bij het Cruyff Court in Hilversum bijna niet te spreken. Hij wordt continu begroet en aangesproken door buurtbewoners.
Wouda met 'buurtoma' tante Riet
Wouda met 'buurtoma' tante Riet|NH Gooi
Op deze zonovergoten dag zijn veel mensen uit de buurt naar dit feestje gekomen. Bij de mobiele frietkraam naast de buurtbus, speciaal geregeld voor vandaag, staat een lange rij. Iedereen lijkt de enthousiaste Idsert Wouda te kennen en ook hij kent vrijwel iedereen bij naam.  Zo ook 'buurtoma' tante Riet die in de zon geniet van een waterijsje: "Ik vind het zo geweldig wat ze doen. Wij oudjes zijn gelukkig ook welkom."

Wij zijn Hilversum

De buurtbus, een gezamenlijk project van de welzijnsorganisatie VersaWelzijn en de gemeente Hilversum, staat elke keer op een andere plek in Hilversum. “Met de bus kunnen we op een positieve manier met jongeren in contact komen en het bijvoorbeeld laagdrempelig over hun toekomstvisie hebben,” vertelt Wouda. 
Dan is het moment aangebroken van de feestelijke opening. Aan wethouder Gerben van Voorden de eer om de bus officieel te openen: "Met elkaar maken we de wijk een stukje mooier. Samen zijn wij Hilversum, net als op de bus staat," spreekt hij de menigte toe. "Als je als jongere tegen wat dingen aanloopt: als je het thuis of op school niet fijn hebt, of je hebt moeite met een buurjongen, dan kan je altijd binnenlopen bij de buurtbus om hulp of advies te vragen." Eén van de kinderen knipt een lint door en confetti vliegt de lucht in. De nieuwe buurtbus is een feit. Gejuich stijgt op vanuit de menigte. 
"De buurtbus is een mobiele ontmoetingsplek en ik denk dat daar veel behoefte aan is," zegt wethouder van Voorden na afloop van de opening.  Hij ziet de noodzaak van de bus in: "Het is echt een instrument om goed jongerenwerk te kunnen doen. Ik hoop dat er door de bus rust ontstaat in de wijken en dat er veel waardevolle gesprekken tussen de jeugd en de buurtbewoners gevoerd zullen worden."

Geen 'derdehandsje' 

Het idee van de buurtbus is niet nieuw, maar stamt al uit 1998 weet Idsert Wouda, terwijl hij de bus van binnen laat zien. In de bus zijn banken gebouwd en is er verlichting opgehangen. Ook hangt er een beeldscherm en de spelcomputer wordt net geïnstalleerd. "Er waren destijds wat problemen met jongeren en er werd door bewoners wel overlast ervaren. [...] De jongerenbus heeft echt een bijdrage kunnen leveren aan het voorkomen van jeugdoverlast door positief in contact met jongeren te staan en ook met buurtbewoners."
De nieuwe buurtbus
De nieuwe buurtbus|NH Gooi
"Dag Idsert, fijne dag nog hè!" Een vrouw steekt haar hoofd om de hoek van de bus. Na een kort praatje vertelt Wouda weer verder: "Dit is al de zevende buurtbus en dit is voor het eerst dat we geen tweedehandsje of derdehandsje hebben. De andere bussen voldeden, maar na verloop van tijd hadden ze mechanische mankementen en waren ze echt op. Met de donaties van verschillende fondsen, de bijdrage van de gemeente Hilversum en eigen middelen hebben we deze bus kunnen aanschaffen en om kunnen bouwen." 

Jong en oud 

De bus is niet alleen bestemd voor de jeugd, maar ook om verschillende bewonersinitiatieven te ondersteunen en initiatieven vanuit organisaties uit het sociale domein: "In het verleden hebben we een keer een spreekuur gehad voor jonge mantelzorgers. Ook de GGD heeft de bus een keer gebruikt voor vaccinatiecampagnes," vertelt Wouda. Toch moet de bus vooral een plek zijn waar jongeren langs kunnen komen, waardoor jeugdoverlast beperkt blijft. "Maar," benadrukt Wouda, "iedereen is welkom. De buurtbus moet een verbindende schakel vormen tussen buurtbewoners en jongeren.”