ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Bevrijdingsvuur arriveert in Hilversum na nachtelijke estafetteloop vanuit Wageningen | NH Gooi

Bevrijdingsvuur arriveert in Hilversum na nachtelijke estafetteloop vanuit Wageningen

  • Vandaag om 09:00
  • Kolijn van Beurden (NH Gooi)
De Gooise Atletiek Club heeft het bevrijdingsvuur naar Hilversum gebracht NH Gooi
De Gooise Atletiek Club heeft het bevrijdingsvuur naar Hilversum gebracht NH Gooi NH Gooi
HILVERSUM - Het was net acht uur 's ochtends toen het Bevrijdingsvuur vanuit Wageningen aankwam bij de Gooise Atletiek Club in Hilversum. Meegedragen door hardlopers van de atletiekvereniging, die er een hele nacht over hadden gedaan. De 36 hardlopers legden ruim zeventig kilometer af.
Het vuur waarmee zij aankwamen is hét nationale symbool van vrijheid. Traditiegetrouw ontstak de burgemeester van Wageningen kort na middernacht het vuur voor Hotel de Wereld, de plek waar op 5 mei 1945 het bevel tot aftocht van de Duitse bezetter werd getekend. Vanaf daar trokken loopgroepen het land in om de vlam te verspreiden naar gemeenten door heel Nederland.

Door de nacht

Organisator Tjeerd Buruma van de Gooise Ateliet Club was zichtbaar opgelucht en voldaan. "We zijn om half één begonnen in Wageningen en in estafettevorm hierheen gelopen." Bijna veertig hardlopers wisselden elkaar af, begeleid door fietsers voor en achter en een volgauto met EHBO. "Er was één valpartij, maar gelukkig niks ernstigs." En het belangrijkste: het vuur ging geen moment uit.
Korte herdenking bij het razziamonument bij de Gooise Atletiek Club
Korte herdenking bij het razziamonument bij de Gooise Atletiek Club|NH Gooi

Vuur doorgeven

De lopers gaan nu wandelend richting het raadhuis van Hilversum, waar burgemeester Gerhard van den Top het bevrijdingsvuur om 10.00 uur zal ontsteken en overdragen aan vijf andere evenementen in de regio. H is het startschot voor de lokale 5 mei-activiteiten.