ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Gratis vrijheidsmaaltijd in het Huis van Eemnes brengt inwoners bij elkaar | NH Gooi

Gratis vrijheidsmaaltijd in het Huis van Eemnes brengt inwoners bij elkaar

  • Vandaag om 17:30
  • Daan Bakker (NH Gooi)
Gratis vrijheidsmaaltijd in het Huis van Eemnes
Gratis vrijheidsmaaltijd in het Huis van Eemnes NH Gooi
EEMNES - Het Huis van Eemnes organiseerde op dinsdagavond een gratis vrijheidsmaaltijd voor de inwoners van het dorp. Een avond waarbij inwoners samenkomen om nieuwe mensen te ontmoeten en in gesprek te gaan over vrijheid.
Er zijn 100 kaartjes 'verkocht' voor 0 euro. Anita van Ouden, horeca-manager van het Huis van Eemnes, vertelt dat ze de vraag kregen van het Nationaal Comité 4 en 5 mei om mee te doen aan het vrijheidsmaal. “We vonden het een mooi initiatief en we richten ons vaker op de mensen met een kleinere beurs. Daar sluit dit perfect op aan”, aldus den Ouden.

Blote billetjes

Nationaal comité 4 en 5 mei neemt het voorgerecht voor zijn rekening. Een vrijheidssoep van witte bonen, kokosmelk, uien, korianderzaad, gember citroengras en meer.
Vrijheidssoep
Vrijheidssoep|NH Gooi
Als hoofdgerecht worden “blote billetjes in het gras” geserveerd. Dat is een oud Hollands gerecht van aardappelpuree met witte bonen en snijbonen. Samen met een huisgemaakte gehaktbal. Het toetje is griesmeel, ook een oud Hollands gerecht, met een oranje topping, “om in het thema te blijven”, aldus Anita.
Het doel is ook om mensen met elkaar kennis te laten maken. Er zijn papieren placemats en kaartjes met vragen erop om kennis te maken met de mensen om je heen. Zo kunnen de deelnemers met elkaar in gesprek gaan.
Gesprek kaartjes vrijheidsmaaltijd
Gesprek kaartjes vrijheidsmaaltijd|NH Gooi

Veel animo

De inloop was gepland om 17.00, maar een half uur eerder stond er al een grote groep klaar. Ondanks dat er 100 kaartjes ‘verkocht’ zijn, is er eten voor ongeveer 120 mensen. Het eten is gratis voor de deelnemers, dit is mede mogelijk gemaakt door de gemeente Eemnes en het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
Gratis vrijheidsmaaltijd in het Huis van Eemnes
Gratis vrijheidsmaaltijd in het Huis van Eemnes|NH Gooi