Bermbrand
Hulpverleners uit 't Gooi
LAREN - Langs de snelweg bij Laren is maandagmiddag brand uitgebroken. Het vuur verspreidde zich rap, doordat de berm erg droog was. De brandweer had de brand echter snel onder controle.
Het vuur woedde eind van de middag in de berm naast de A1 richting Amsterdam. Om dertien minuten over vier kwam de melding bij de brandweer binnen. Niet veel later was de brandweer ter plaatse. Om 23 minuten over vier was het sein brand meester al gegeven.
"Dat is heel snel", laat een woordvoerder weten. "Als je tien minuten later het vuur al gesmoord hebt en de vlammen er al af zijn."
Brandweer|Hulpverleners uit 't Gooi
Oorzaak
De brand veroorzaakte geen verkeersoverlast. Een groot deel van de A1 is afgesloten vanwege werkzaamheden. "Wij kunnen daar wel over rijden", laat de woordvoerder weten.
Mogelijk heeft iemand een peuk naar buiten gegooid, vonkte een rem of lag er een stuk glas, waardoor de berm in brand vloog. Dit soort branden gebeuren volgens de brandweer wel vaker. "Dat heeft niet eens per se met de temperatuur te maken, maar vooral met de droogte. En in het voorjaar - of zelfs de winter - kan het ook droog zijn."
Brandweerwagens op de snelweg|Hulpverleners uit 't Gooi