BLARICUM - Ondanks de kritiek die VVD-fractievoorzitter René Wiegel had op het functioneren van wethouder Boersen, hoefde zij van hem niet per se te vertrekken. "Wij wilde graag met haar de discussie aan, maar dat is ons niet gegund." Dat laat hij weten in het radioprogramma NH Gooi Zaterdag.
NH Gooi Zaterdag - René Wiegel (VVD) over het aftreden van wethouder Liesbeth Boersen van Blaricum
- Zaterdag 20 februari 2021

Wiegel vond een krappe meerderheid, van 8 van de 15 raadsleden, waarmee hij een interpellatiedebat kon aanvragen. Opvallend was dat hij de eenmansfracties, die normaal coalitiegezind zijn, mee kon krijgen. Met dit middel kon hij de wethouder oproepen tot een debat waarin hij twaalf kwesties wilde aankaarten die zouden aantonen dat Boersen slecht gehandeld heeft.
Op deze manier hoopte VVD'er Wiegel met de partijen D66, Democratisch Alternatief Blaricum en twee andere eenmansfracties uitleg te krijgen en te zorgen dat Boersen beter omging met de Blaricummers.
"De ruis die in het dorp ontstaan was, moest op deze manier gekanaliseerd worden", legt Wiegel uit. "Er zijn een aantal ontwikkelingen geweest waar burgers het niet mee eens zijn. Dan moet je proberen alsnog draagvlak te creëren." Volgens de fractievoorzitter heeft Boersen dat niet goed gedaan.
Koninklijke weg
Uiteindelijk kwam het debat er niet en hield Boersen de eer aan zichzelf. "Ze heeft de koninklijke weg gekozen. Dat is haar te prijzen. Het is op persoonlijk vlak altijd heel vervelend, maar het is in dit geval het beste."
De partij van Boersen, de Blaricumse Partij, heeft laten weten het Larense raadslid Maria Klingenberg van Liberaal Laren voor te dragen als opvolger. "Ik hoop dat zij een poging kan wagen om het vertrouwen binnen Blaricum kan herstellen."
Luister het hele interview terug via deze link.
NH Gooi Zaterdag heeft ook Liesbeth Boersen uitgenodigd om te reageren. Zij zag hiervan af. Wel liet ze weten dat ze zich niet kon vinden in de kritiek.
Lees ook
-
Blaricumse wethouder Liesbeth Boersen opgestapt na felle kritiek gemeenteraad
Woensdag 17 februari 2021 om 08:43 -
Meerderheid Blaricumse raad wil renovatie Bijvanck neerleggen bij projectbureau
Zaterdag 07 november 2020 om 13:33 -
Omwonenden niet blij met komst sociale huurwoningen
Zaterdag 06 februari 2021 om 12:39