Het aantal rokers in de regio Gooi- en vechtstreek ligt lager dan het landelijk gemiddelde
Gezondheidsdienst
REGIO - In Hilversum en Huizen roken meer volwassenen dan in de kleinere gemeenten Blaricum, Laren en Eemnes. Voor alle vijf plaatsen in de regio Gooi en Vechtstreek geldt dat het aantal meerderjarige rokers onder het landelijke gemiddelde van 15,4 procent zit.
Blaricum telt met 10,3 procent van de volwassen bevolking de minste rokers. Ze wordt gevolgd door Eemnes (10,6) en Laren (11,1). Zowel in Hilversum als Huizen steekt 12,8 procent van de volwassenen geregeld een sigaret op.
De vijf plaatsen steken wat roken betreft gezond af tegen buurgemeente Gooise Meren. Het aandeel van rokende volwassenen ligt er hoger met 14,1 procent. Een verklaring voor de verschillen op regionaal niveau wordt niet gegeven in de vandaag gepresenteerde analyse van het rookgedrag door vergelijkingssite Independer.
Vapen verdubbeld
In de provincie Noord-Holland spant de GGD-regio Amsterdam de kroon met 18.9 procent rokers onder de meerderjarige bevolking. De GGD Gooi- en Vechtstreek zit er fors onder met 13,8 procent. Van de gemeenten voert Amsterdam de lijst aan met 19,9 procent rokenden. Den Helder (15,9) en Beverwijk (15,7) volgens als de nummers 2 en 3 op gepaste afstand.
De rest van Noord-Holland kan een voorbeeld nemen aan de gemeente Castricum, waar nog maar 5,8 procent van de volwassenen rookt. Ook Heiloo telt met 7,1 procent relatief weinig rokers.
Volgens Independer daalde het aantal rokers in Nederland de afgelopen vijf jaar weliswaar van 16,5 naar 15,4 procent, maar verdubbelde in dezelfde periode het gebruik van eveneens schadelijke e-sigaretten en vapers. In enkele Noord-Hollandse gemeenten, waaronder Laren verviervoudigde het aantal vapende volwassenen.
Door actuele cijfers over roken en vapen te verspreiden, hopen gezondheidsinstanties op meer deelnemers aan Stoptober, de actiemaand voor het stoppen met roken.